Nowe sorty mundurowe dla pracownikó w CUK Pismo z dnia 28 maja

Nowe sorty mundurowe dla pracowników CUK

Szanowny Panie Dyrektorze!

W ostatnim czasie pracownicy CUK w całym kraju zaczęli otrzymywać nowe sorty ubioru służbowego, które w niczym nie nawiązują do obecnie używanych ubiorów. Fatalna jakość materiału, przypominająca drelich stosowany raczej w zakładach przemysłowych i przez firmy sprzątające oraz kolor niebieski, nie mający nic wspólnego z obecnie stosowanym – granatowym.

Nadmieniam, że w/w sorty wydawane są sukcesywnie tj. zgodnie z kończącymi się różnymi okresami używalności obecnych składników ubiorów służbowych.Dochodzi więc do sytuacji, w których pracownik ubrany jest w jasno-niebieską kurtkę z fatalnego jakościowo materiału,granatowe spodnie i czarne buty, co bardzo źle wpływa na wizerunek zarówno CUK jak i całej spółki.

Obecnie pracownicy CUK większość swoich zadań związanych z logistyką gotówki oraz inkasem wykonują dla podmiotów zewnętrznych: Banki, Hurtownie, Sklepy sieciowe itp, dlatego na wygląd zewnętrzny trzeba zwrócić szczególną uwagę. Z naszych obserwacji wynika, że jeżeli pracowników CUK wyposaży się w „nowego” typu sorty – będziemy najgorzej umundurowaną firmą zajmującą się ochroną osób i mienia . Nadmieniam, że kilkanaście lat temu, również sugerując się wyłącznie najniższą ceną, dokonano zakupu ubiorów służbowych dla CUK z bardzo podobnego , kiepskiego jakościowo i kolorystycznie materiału. Jak się później okazało, była to zła decyzja i firma wycofała się z niej po wielu protestach samych pracowników jak i organizacji związkowych. Jak widać nie wyciągnięto żadnych wniosków.

W związku z powyższym Związek Zawodowy Pracowników Poczty Polskiej w Gorzowie Wlkp zwraca się o podanie następujących informacji:

  • 1) kto z ramienia Poczty Polskiej SA zajmował się przetargiem na ubiory służbowe dla CUK ?
  • 2) jakie „oszczędności” przyniósł zakup tak tandetnych sortów,?
  • 3) czy był powołany zespół składający się z pracowników CUK testujący w/w sorty – jeśli tak to gdzie i kiedy?
  • 4) jak się ma oszczędzanie na umundurowaniu do wypłaconych w 2014 roku nagród pracownikom CUK ( 96 osób) z rezerwy Spółki w kwocie 248, 3 tys zł?

Pozdrawiam

Przewodniczący ZZPPP w Gorzowie Wlkp.

Adam Drapała

ul. Jagiellończyka 4

66-400 Gorzów Wlkp.

tel. 957210225, Kom. 502016067

Zał. Zdjęcie pracownika CUK w nowym umundurowaniu

Nowe sorty mundurowe dla pracownikó​w CUK Pismo z dnia 28 maja 2014 roku

 

Archiwum

 

  

Galeria